HÜDA PAR Standına Yönelik Saldırı: 'Bir Koltuk İçin Memleketi Yangın Yerine Çeviriyorlar'
Haber detay

Dinç, stand açtıkları yerde kışkırtılmaya çalışıldıklarını ve bugün de broşür dağıtımı sırasında hakaretlere maruz kaldıklarını ve saldırıya uğradıklarını belirtti. Saldırının organize bir şekilde gerçekleştirildiğini ve iki silahın görüldüğünü ifade eden Dinç, kardeşlerinin hastaneye kaldırıldığını, sağlık durumlarının iyi olduğunu ve çok şükür isabet almadığını açıkladı.

Dinç, saldırının nedeninin Mersin'de HÜDA PAR'a ciddi bir teveccüh olduğunu ve bu durumun bazı kişileri rahatsız ettiğini söyledi. Ayrıca Demirtaş'ın attığı bir tweetin ve Mansur Yavaş'ın HÜDA PAR'ın kökünü kazıyacaklarını söylemesinin de etkisi olduğunu belirtti.

Dinç, her siyasi partinin propaganda yapabileceğini ancak PKK/HDP'nin kan dökmeye devam ettiğini ifade ederek, insanların artık yorulduğunu ve bir koltuk için memleketi yangın yerine çevirdiklerini söyledi. 14 Mayıs'ta vatandaşların sandıkta cevap vereceğini belirten Dinç, çalışmalarının artarak devam edeceğini ve meşru zeminde siyaset yapacaklarını sözlerine ekledi.

Faruk Dinç, HÜDA PAR'ın Mersin'de ciddi bir teveccüh gördüğünü ve bu durumun saldırganları rahatsız ettiğini söyledi. Önceki gün Tarsus ilçesinde de HÜDA PAR seçim lokali önüne ses bombası atıldığını belirten Dinç, "Bundan birkaç gün önce Tarsus ilçemizde seçim lokalimize ses bombası atıldı. Kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Biz bunlara prim vermeyeceğiz. Meşru zeminde siyasetimize devam edeceğiz. Çalışmalarımızı daha da arttıracağız" ifadelerini kullandı.

Dinç, saldırının Cumhur İttifakı'nı destekleyen HÜDA PAR'a karşı yapıldığını ve saldırganların siyasi sebeplerle hareket ettiklerini düşündüğünü belirtti. Ayrıca HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın da saldırının etkisi olduğunu belirten Dinç, "Demirtaş'ın attığı tweetin de etkisi var. Halkı galeyana getiriyorlar. Cumhur İttifakı'na Taliban İttifakı demesinin de etkisi var. CHP'nin ve avanelerinin bizi hedef göstermesinin sonucu bunlar oluyor" dedi.

Dinç, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesi gerektiğini vurgulayarak, herkesin meşru siyasi faaliyetlerde bulunabileceğini ancak PKK/HDP'nin bu konuda kan döküp kaos yaratmaya devam ettiğini söyledi. "14 Mayıs'ta en büyük cevabı vatandaş sandıkta verecektir. İnsanlar artık yoruldu. Hep kan, gözyaşı, kaos. Bir koltuk için memleketi yangın yerine çeviriyorlar" diyen Dinç, siyasi partilerin kimseye hakaret etmeden propaganda yapabileceğini sözlerine ekledi.

Faruk Dinç, söz konusu saldırının sebebini HÜDA PAR'ın Mersin'de ciddi bir teveccüh görmesi olarak açıklarken, son zamanlarda yaşanan olayların organize bir şekilde gerçekleştirildiğine işaret etti. Tarsus ilçesindeki seçim lokaline ses bombası atılması gibi örneklerin yaşandığına dikkat çeken Dinç, "Kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Biz bunlara prim vermeyeceğiz. Meşru zeminde siyasetimize devam edeceğiz. Çalışmalarımızı daha da arttıracağız" ifadelerini kullandı.

Dinç, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın attığı tweetlerin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın HÜDA PAR'a yönelik sözlerinin de saldırıların sebeplerinden biri olduğunu söyledi. Ayrıca, CHP'nin HÜDA PAR'ı hedef göstermesinin de bu tür olayları tetikleyebileceğini belirtti.

HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu da saldırının bir örgütlü şekilde gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Bu saldırının arkasında PKK ve onun siyasi uzantısı olan HDP'nin olduğunu düşünüyoruz" dedi.

14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimlere dikkat çeken Emiroğlu, "Vatandaşlarımız sandıkta en büyük cevabı verecektir. Hep kan, gözyaşı, kaos. Bir koltuk için memleketi yangın yerine çeviriyorlar" ifadelerini kullandı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket