Kurtulmuş: Kitabımızda İnsanları Ayırt Etmek Yok
Haber detay

Kurtulmuş, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun da katıldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekleri Hemşehri Buluşması programında, İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenyurt'ta düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, 14 Mayıs'taki seçimlerin Türkiye'nin istikamet tayini seçimi olduğunu söyledi. Kurtulmuş, AK Parti hükümetinin 21 yıllık iktidarı boyunca yaptığı hizmetlerden bahsederek, vesayet odaklarını sona erdirmenin en büyük hizmetleri olduğunu vurguladı. Ayrıca, CHP'nin gayrimilli bir anlayış içinde olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, Türkiye'nin bir asır önce emperyalist planlar çerçevesinde darmadağın edildiğini ifade ederek, Türkiye'nin yeniden güçlü ve büyük bir ülke olması için çalışacaklarını söyledi. Etnik ve mezhepsel farklılıklar üzerinden fitne çıkaranların Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini parçalamaya çalıştığını belirten Kurtulmuş, insanları meşreplerine göre tasnif etmenin kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Kurtulmuş, 14 Mayıs seçimlerinde milletin, kazanımlarıyla örtüşmeyen yedili masayı elinin tersiyle iterek, tekrar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidara getireceğini ifade etti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ise etkinliğe Türkçe, Kürtçe ve Arapça yaptığı selamlamayla katıldı ve Türkiye'nin birliğine vurgu yaptı. Yapıcıoğlu, hukuk tanımayanlar, haksızlık yapanlar ve ayrımcılık yapanların eriyeceğini, insanları birbirine karşı kışkırtmaya çalışanların da tarihin çöplüğüne atılacaklarını söyledi ve 14 Mayıs'ın barış, kardeşlik, hak ve hukukun kazanacağı bir başlangıç olmasını diledi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket