Yeni Zigana Tüneli, Avrupa'nın En Uzun Kara Yolu Tüneli Olarak Hizmete Açıldı
Haber detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Meydan Park'ında gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Trabzon'un önemine ve tarihi rolüne değindi. Ayrıca, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlere de değinen Erdoğan, Türkiye'nin yüzyıl bayrağını yükseltmeye hazır olduğunu vurguladı.

İstanbul'da bulunan Emirgan Korusu'nun, baharın gelmesiyle birlikte 7.5 milyon çiçeğin açmasıyla adeta bir bitki şölenine ev sahipliği yaptığı belirtiliyor. Bu çiçekler arasında lale, nergis, sümbül ve muscari gibi 160 tür bulunuyor. Emirgan Korusu'ndaki lalelerin özellikle yoğun ilgi gördüğü ifade ediliyor.

Trabzon-Gümüşhane arasına inşa edilen Yeni Zigana Tüneli'nin, çift tüplü olması ve 14.5 kilometrelik uzunluğuyla Avrupa'nın en uzun kara yolu tüneli olma özelliği taşıdığı kaydediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zigana Tüneli'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, tünelin bölge için sembol haline geleceğini ve Karadeniz limanlarıyla ülkenin güneyi arasında yeni bir soluk borusu açtıklarını belirtti. Erdoğan ayrıca Trabzon'a yapılan kamu yatırımlarını ve hizmetleri de anlattı. Son olarak Erdoğan, siyasette ittifakların ve koalisyonların olduğunu ancak tarihte bugünkü kadar karışık bir muhalefet tablosu görülmediğini ve PKK elebaşılarının ve FETÖ'nün adamlarının masanın etrafında yer aldığını ifade etti.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket